Sweet Reign
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland QUTuU4w
Welcome to Hell

New era, old habits. Решихме да вземем нещо ''старо'' и да го превърнем в нещо ''ново. сътворихме нещо като mash-up между сериалите Reign и Royals. Взехме главния ''plot'' (сюжет) от Reign и леко го изместихме напред в близкото бъдеще..Защото не можем да живеем без телефони и фейсбук.. just kiddin'.. Просто решихме, че ще е по-добре за нас, а както и за вас, да не си слагаме ограничения и затова оставихме ''сегашните ни бонуси'' да съдействат на миналото и да го направят някак ... ами някак по-интересно. И казана накратко - Представете си, че са минали повече от 70 години и е станала война. Повечето от страните отново са станали кралства и царства. Отново има царски особи (не че и сега няма..) и отново се водят войни за нечии земи и нечии трон и корона. Жаждата за надмощие пак е тоук, но без политиците и е малко по... по-старовременна. Затова решихме, че логото на форума ще бъде - Нова ера, стари навици.

have fun..

xoxo - your king
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland 2316358Y
Вход

Забравих си паролата!

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland NwEp1lK
Mary Stuart.
administrator;;24;;adelaide kane;;queen of scots


Eleanor Tudor.
administrator;;21;;kler holt;;queen of england


Latest topics
» Заети и запазени ликове
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyПет Ное 25, 2016 5:41 pm by royal_girl

» Важни герои за форума.
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyВто Авг 09, 2016 9:08 pm by whisperss

» don't get too close, it's dark inside, it's where my demons hide - enzo and vivian
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyВто Юли 26, 2016 10:23 am by Enzo ∞

» When you find yourself in the presence of a lion, it's best to know which side of the cage you're on
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyПон Юли 25, 2016 12:02 am by Moira Evanesco

» We haven't heard of eachother for a while. Now that we finally set eyes on eachother, nobody knows what's gonna happen next.
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyНед Юли 24, 2016 10:59 pm by Jasper Tudor

» Words are very unecessary; they can only do harm
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyНед Юли 24, 2016 10:51 pm by kyle blackwood.

» Късно вечерта в дома на Джулиян (след 2 дни)
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyНед Юли 24, 2016 1:38 pm by Vivian Delay.

» Amelia
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyНед Юли 24, 2016 2:10 am by Eleanor Tudor. ♠

» I will always protect you. // Robert&Natalia // 3 weeks ago
Rietberg Museum, Zürich, Switzerland EmptyПет Юли 22, 2016 10:02 pm by Robert;

Април 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Календар Календар


Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

2 posters

Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Alessandro di Savoia ††† Съб Юли 09, 2016 6:49 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Someone who can always manage
to turn your mood around for the better,
that's someone to appreciate.

Алесандро обожава изкуството. Това е и причината с удоволствие да посещава музеи и изложби. Местата винаги стават претъпкани, когато се разбере, че ще ги посещава някой монарх или друга знатна особа. Но понякога можеш да се промъкнеш незабелязано и да се слееш с тълпата. Краля на Италия бе далеч от Рим, но не беше поканен официално. Днес бе един от онези случаи, в които младия владетел се появяваше някъде инкогнито. Алесандро бе преценил, че момента на срещата му с принцеса Валентина испанска бе настъпил. Младите бяха уговорени да се оженят по желание на родителите им. Сватбата се забави заради катастрофата на монарсите на Италия последвана от тяхната смърт. Принцесата уважи неговия траур. Няколко седмици след смъртта на родителите ми и неговата коронация той се почуства готов да общува с лица извън семейството си. Това бе и деня, когато писа за първи път на Валентина. В началото всичко бе общоприети епитети и метафори, чисто и просто кралски етикет. С всяко следващо писмо обаче и двамата започнаха да изпускат по някоя лична дума, мисъл, дори идея. И ето, че Алесандро се осмели да покани Валентина на среща. За удобство и на двамата, той предложи неутрална земя. Покани я в Цюрих, Швейцария. Наследника на Ди Савоя бе направил всичко по силите си да се появи незабелязано на уреченото място. Музея Рейтберг е третия по-големина в столицата и е единствения за не-Европейска култура в страната. В него имаше експозиции на изкуство от Азия, Африка, Америка и Океания.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Алесандро Ди Савоя се бе загледал в една златна статуетка от Индонезия и дори забрави да се оглежда за дамата си. Красотата на изящната вещ, фината обработка го плениха.
- Vostro Onore, non siete soli. - Гласа на Франческо, личната му охрана го изкара от мислите му. Младия крал извади ръце от джобовете на дънките си и откопча най-горното копче на черната си риза. Завъртя се колкото се може по-грациозно с кецовете, които бе обул и от допира на подметките им с лакирания под се дочу леко изскърцване. В залата имаше и други посетители, но той я позна. Не я беше виждал, но я позна. Дългокосата брюнетка с нежни извивки и сияние на ангел стоеше на няколко метра от него, само на крачка от вратата през, която тъкмо бе преминала. Плътно зад нея бяха мъж и жена, за които той предположи са личната и' охрана и първата и' придворна дама. За момент Алесандро се поколеба. Трябваше ли да действа по етикет след като и двамата са инкогнито в страната. Вероятно не, затова просто се усмихна и тя разбра, че са я познали. Наследника на Ди Савоя учтиво остана на мястото си изчаквайки дамата да прецени, кога ще е готова, за да се приближи до него.


Последната промяна е направена от Alessandro di Savoia ††† на Вто Юли 19, 2016 12:32 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Alessandro di Savoia †††
Alessandro di Savoia †††
Italian Royal
Italian Royal

Брой мнения : 60
Join date : 08.07.2016
Местожителство : Rome, Italy

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Valentina. Нед Юли 10, 2016 1:02 pm

Не разбирайте погрешно, обичам семейството си и бих направила всичко за тях, но мразя бремето, което сме принудени да носим. Етикетът ми налага непосилни ограничения, хората ме виждат, говорят с мен, считам ме за приятелка, а реално погледнато не ме познават. Нямам нищо общо с образа, който ми бе изграден през годините от съветниците на родителите ми, а сега и от тези на брат ми. Изискванията към една принцеса са толкова много, всичките безсмислени. Мразя сестра си от дъното на душата си за това, че тя не изпълнява и не се съобразява с никакви норма и закони и докато аз съм принудена да следвам вече очертания ми житейски път, тя напук на всички сама избира нейния. Възхищавам се на начина по който изправя глава и отказва на брат ми, докато аз прекланям моята и мълчаливо се съгласявам с всичко. Моята пълна противоположност, Джозефина винаги бе носила смелостта, която аз не притежавам в себе си.
 После реалността ме застига, аз съм Валентина, принцеса на Испания имам задължения към брат си и страната си, не мога да си позволя да живея както искам. Скоро макар и против волята ми ще бъда кралица на Италия, нима очаквам там да ме питат за желанията ми? Не, ни най-малко. Припомням си писмата, които дамите ми четяха и на които ги оставях да отговорят от мое име, нито едно изречение не бе успяло да ми подскаже, че в бъдещия ми съпруг има нещо, което да ме грабне. Убедена съм, че и той като повече крале е лишен от всякаква душевност или поне ще бъде такъв в мен, друг е въпросът, че на всички е добре известно за любовта към английската кралица и как сърцето му е било разбито от нея. Излишно е да споменавам, че когато това се е случило двамата вече сме били сгодени един за друг, което прави чувствата му към нея първият удар по гордостта ми. Не смятам да му простя за публичното унижение на което ме подложи.
 Бях принудена да приема поканата му, изобщо нямам желание да се запознавам с него лично, да не говорим да прекарам повече от ден в компанията му преди да дойде заветния час в който това ще се превърне в съдбата ми за цял живот. Все пак с неохота си бях събрала багажа и бях заминала за Швейцария, тази територия ми е непозната затова оставих една от дамите ми да ме заведе до музея. Правя й знак с ръка да ме остави щом погледа ми среща неговия. Усещането, че съм просто кукла на конци ме е обзело докато вървя към него, покланям се грациозно и едва това отново го поглеждам.
- Ваше Величество, за мен е удоволствие най-после да се запознаем лично. - добре заучените фрази излизат с лекота от устните ми. Не мога да отрека, че на външен вид е също толкова привлекателен като снимките, които съм виждала, може би дори повече, но го намирам изключително скучен от досегашните си наблюдения.
Valentina.
Valentina.
Spanish Royal
Spanish Royal

Брой мнения : 20
Join date : 04.07.2016

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Alessandro di Savoia ††† Нед Юли 10, 2016 4:37 pm

- Удоволствието е изцяло мое милейди. - Явно разговора им щеше да се проведе на английски. Добре идея, Ензо не го разбираше, а и Алесандро знаеше няколко думи на испански, но все още трудно свързваше цели изречения. Дамата пред него бе с няколко сантиметра по-ниска от него, а зелените и' очи го гледаха някак безразлично независимо от учтивите думи. Ясно, явно слуховете за глупавото му хлътване по Английската кралица бяха стигнали и Мадрид. - Знаеш, нали? Какъв срам! - Той бързо обърна на ТИ, което изненада събеседницата му. Младия крал сведе поглед към земята. Това определено ще съсипе днешния ден, а може би и някой от идващите в живота му. Каквото и да кажеше той Валентина на дали би го чула, камо ли да му повярва. Човек греши, независимо дали е роден с корона. А това, което Алесандро изпита при вида на русокосата британка бе най-голямата грешка в досегашния му живот. И той го разбираше. Не вярваше, че е възможно да обичаш някого без да го познаваш. А и как можеше някой да го оприличи като любов ако не бе взаимно. Той отново погледна принцесата пред себе си. - Знаеш ли, обичам да говоря директно. Позволи ми да те попитам нещо! Защо? - Валентина го гледаше неразбиращо. - Защо изобщо дойде? Спокойно можеше да откажеш. - Тя бе красива и той не можеше да го отрече. Но важното за него бе дали бе искрена или покорна. Той не искаше покорна кралица. Особено ако бе покорна на друг. Искрените от друга страна, те са искрени с всички. - Това означава ли, че има надежда за този брак? Или просто не можеш да се опълчите на брат си и плановете му?
Alessandro di Savoia †††
Alessandro di Savoia †††
Italian Royal
Italian Royal

Брой мнения : 60
Join date : 08.07.2016
Местожителство : Rome, Italy

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Valentina. Нед Юли 10, 2016 5:37 pm

 Признавам, че съм изненадана от искреността, която италиянецът си позволява и още повече от споменаването на историята с англичанката. Срам. Нямаше друга дума, която да описва глупостта му толкова добре като тази и бе срамота не само за него, а и за мен и Себастиян да позволи всички да научат за любовта му към жената, която щеше да царува в страната ми, да се омъжи за брат ми. За разлика от Баш аз не изпитвах чувства към бъдещия си съпруг, нямаше да ме интересува ако бе някоя друга, която и друга да било, стига това да не бе именно Елинор.
- Сам го казахте. Какъв срам. - отвръщам вяло на думите му. Не съм сърдита, изобщо ако трябва да бъдем честни, стига историята да си остане в миналото. Подобен удар по честта на семейството ми няма да бъде опростен отново. Италия се нуждаеше от този съюз, но ако сега се откажа от годежа бихме могли да уредим нов, по-добър от този. Започвам да се питам дали съм сгодена са правилния брат, не е тайна, че кралят има по-малък брат с характер далеч по-интригуваш от този на мъжа пред мен и което е по-важно, Джулиян не е унижавал семейството ми.
- Обещали сте ми корона, Ваше Величество. - погледът ми отново среща неговия, дори не трепвам при мисълта, че може би стигам твърде далеч с думите си. - Нямам намерение да се откажа толкова лесно от този съюз. Дори вие да не се задържите на трона си дълго. - едва сега забелязвам колко голяма е приликата ми с Баш и как характерът ми се променя, когато ме предизвикат точно като неговият. Преди всичко аз съм Дьо Борбон, страната ми е по-силна от тази на Алесандро, кралят ми е по-добър крал от него. Покорна съм - на друг, лоялна съм - на друг и няма нещо което не бих сторила, за щастието на този друг. Искат да бъда кралица на Италия, ще бъда без значение кой крал ще стой на трона до мен.
Valentina.
Valentina.
Spanish Royal
Spanish Royal

Брой мнения : 20
Join date : 04.07.2016

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Alessandro di Savoia ††† Нед Юли 10, 2016 7:49 pm

- До колкото си спомням, аз лично не съм ви обещавал нищо. Освен директност. А и вие вече си имате корона, тази на брат ви, на която сте лоялна. - Отговори студено Алесандро. Той получи своя отговор и не беше убеден, че търсеше точно това. Майка му също бе дошла в Италия от друга родина? Но как тя бе повярвала на баща му. Как тя бе обикнала съпруга си, страната си до толкова, че да се борят заедно за новата и' родина. Кралицата майка бе дарила съпруга си с четири деца и преди смъртта си двамата се обичаха дори повече от живота си. Това бе което искаше Алесандро. Наречете го романтик. Но той винаги е вярвал, че жената за която се ожени ще го обича също толкова, колкото и той нея. Вярваше, че тя ще му вярва, както и той на нея. Вярваше, че тя ще милее за родината му също толкова, колкото и той милее за нея. А ето сега, пред него бе Валентина, жената която родителите му бяха избрали за него. Тя бе амбициозна и предана само на брат си, а това не бе никак добре за Италия. Нима бе възможно да презираш някого без дори да го познаваш? Нима желанието за власт можеше да изтръгне нечие сърце. Дали родителите му бяха сгрешили, когато избраха коя принцеса за кой брат да искат? А по-малката сестра? Вечно в нечия сянка. Бореща се за внимание и комплименти получавани от някой друг. Онова прямо момиче, което ти казва истината в очите. Нея щяха да дадат на брат му. Баща му бе проницателен човек, предпазлив, той никога не се бе лъгал в хората, но дали сега го бяха заблудили. - Защо ви е трона на Италия, за да го красите само ли!? Това може да бъде изпълнявано добре и от друг. Признавам красива сте, но не само вие сте. - Алесандро пъхна десницата си в джоба оглеждайки принцесата от глава до пети и обратно. - Тази страна има нужда от кралица, която да я обича. От кралица, която е готова на всичко за своя крал и своите поданици. Ако ни трябваше просто красиво лице, баща ми нямаше да урежда брак с Испания. Щеше да се обърне към Холивуд. - Той помести няколко кичура паднали пред очите му. - Говорите за дадени обещания, но вия самата сте готова да ги нарушите. Явно това е черта на семейството ви. - Наследника на Ди Савоя направи лека пауза. - Нали брат ви е този с незаконните деца. - Валентина го погледна злобно. - След като новината за моето невинно хлътване по Английската кралица е обиколил света, защо си помислехте, че новината за детето на брат ви би се потулила.
Alessandro di Savoia †††
Alessandro di Savoia †††
Italian Royal
Italian Royal

Брой мнения : 60
Join date : 08.07.2016
Местожителство : Rome, Italy

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Valentina. Пон Юли 11, 2016 12:03 am

Продължава да ме изненадва с думите си, признавам, че ме успя да ме впечатли с дързостта си, дали обаче бе готов да произнесе същите неща пред съветниците си в Италия? Дали бе готов да наруши дадената от баща си дума и да предизвика война между двете страни? Само защото съм вярна на своя крал повече отколкото на страна, която още не ми принадлежи? Само глупак би се отказал от вече сключена сделка като тази.
- Ще ви припомня, че родителите ви не са уредили този цирка само защото са смятали, че ще бъда красива когато порасна. - думите му са неприкрита обида към личността ми, макар и по заобиколен начин, кралят дръзнеше да ми заяви, че не съм достойна да бъда кралица на страната му. - Моля ви да не ставате твърде емоционален, уговорката си е уговорка, единственото, което казах е, че кралете могат да изгубят короната си толкова лесно колкото я получават. - нима не бе вярно? Нима самата аз няма да царувам в Испания някой ден ако нещо ссе случи с Баш? Нима не се подчинявах толкова безпрекусловно именно защото съзнавах, че един ден може да застана на негово място? Винаги съм знаела, че един ден ще бъда кралица. За съжаление кралиците имат правото да решават съдбата на милиони хора, но не и своята собствена.
- Прав сте, брат ми има дете, може би дори повече от едно, но много крале преди него също са имали извънбрачни деца. Брат ми може да бъде много неща жесток, импулсивен, упорит, горделив, но не би се забъркал с чужда кралица. - думите са излишни. Няма нещо на света, което да промени факт, че четиримата щяхме да станем семейство, че някоя вечер ще седим на една маса и Алесандро щеше да гледа жената, която обича щастлива с друг. Подобно бреме бе непоносимо и без упреците от моя страна, но не можех да простя все още, не заради себе си, заради засегната чест на семейството ми.
Valentina.
Valentina.
Spanish Royal
Spanish Royal

Брой мнения : 20
Join date : 04.07.2016

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Alessandro di Savoia ††† Пон Юли 11, 2016 3:57 am

- Мила ми Валентина не съм казвал нищо за отмятане от уговорката. Просто казах, че не аз лично съм я направил. Не отричам, че ми се е случвало да го мисля, но това си остава само за мен. - Устните му се изкривиха в подобие на учтива усмивка. - Моля ви, не бъркайте моята прямота с емоционалност. - Алесандро започна да забелязва шушукането на посетителите около тях. Франческо гледаше страшно от няколко крачки зад него и все още никой не смееше да извади мобилния си, за да снимат знатните особи пред себе си. - И нека се изясним веднъж за винаги, защото не смятам да отварям тази тема повече. Първо, аз не обичам Елинор. За любов трябват двама. Второ, когато имах неблагоразумието да хлътна по хубавото и' лице, тя все още беше сама. Решението и' да се омъжи за брат ви бе по-късно обявено. Аз никога не съм и не смятам в бъдеще да се забърквам с чужда кралица или жена в смисъла, който вие влагате. Наближава двадесет и втори век, а вие вярвам сте умна жена, не вярвайте на таблоиди и подмолни клюки. - Положението се влошаваше, познанията на Алесандро по немски и френски го предупредиха, че с принцесата са разкрити. Младия крал трябваше да действа бързо, за да може да напуснат помещението без проблем. Той се наведе доста близо към Валентина, която от своя страна се изненада и точно, когато понечи да се дръпне назад той и' проговори шепнешком. - Разкрити сме! Трябва да тръгваме. - Той гледаше брюнетката право в очи. - Ваше е решението дали срещата ни свършва до тук. Или ще продължи по програма. Решавайте бързо, защото нямаме време. - След последните си думи той се изправи и обърна глава към охраната си Франчи. Това бе знак, за напускане. Колата ги чакаше зад музея и те спокойно можеха да потеглят веднага. Алесандро отиваше да обядва независимо дали принцеса Валентина щеше да го последва или не.

Alessandro di Savoia †††
Alessandro di Savoia †††
Italian Royal
Italian Royal

Брой мнения : 60
Join date : 08.07.2016
Местожителство : Rome, Italy

Върнете се в началото Go down

Rietberg Museum, Zürich, Switzerland Empty Re: Rietberg Museum, Zürich, Switzerland

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите